| NastyGirl55 a întrebat:

Salut, am un scuter de 49cc și când îl pornesc și dau să îl accelerez se oprește. Ve ar putea fi? Carburatorul? Vă rog să îmi spuneți urgent, motorul este în 2 timpi benzină, ulei roșu.

5 răspunsuri:
| Denila123 a răspuns:

Strange surubu de aier, baga o carpa la filtru de aier sa traga mai putin aier si vezi tot asa face

| InteractiV a răspuns:

Segmentii, daca nu mai are forta si iti moare cand il accelerezi, schimba-i setul. Incearca sa te rezumi la piese originale. Iar daca nu esti multumit de rezultate, reinnoieste si rolele.

| AlexandruSEV a răspuns:

Dupa mine cred ca e pompa de benzina, are relanti stabil? consumul cum e? bujiile sunt taciuni?

| George_Silea_George_1998 a răspuns:

Curata carburatorul, regleaza-l si apoi verifica bujia

| MalacuCarlos a răspuns:

Am un scuter 49cc si da sa porneasca mia si pornit dar se opreste de ce?