| SeSu2012 a întrebat:

as dori sa va întreb care benzinărie credeți ca are cea mai buna benzina si motorina de la noi din tara?
Din experienta proprie, mie unu îmi da impresia ca motorina de la Gazprom e foarte buna, in momentul in care am alimentat prima dată am observat o schimbare la modul in care mergea mașină adică schimbare buna chiar foarte buna.
Vă rog sa argumentati raspunsul.
Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

La noi cele mai sigure sunt Rompetrol si OMV, eventual Petrom.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Shell, sant raspanditi in toata lumea si ofera calitate in carburantul scos dar e cel mai scump dintre toti

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru mgtow):

Da, dar a plecat din Romania de zeci de ani.

| RB26DETT a răspuns:

Eu alimentez mereu cu benzina de la rompetrol, lukoil sau mol, cu gpl alimentez numai de la mol, in caz de am vreo urgenta alimentez si din alta partewinking

| MariusF23 a răspuns:

Eu pun benzina de la Lukoil, au cea mai buna benzina de 95, trage bine, consuma mai greu decat aia de la petrom, daca ar fi sa pun de 98-99-100 as pune de la OMV sau Mol, la Mol am auzit ca e buna motorina.

| ȘefuLaValută a răspuns:

Rompetrol,shell,Petrom-omv.