| PetrusEmanuelMihai a întrebat:

as vrea sa știu cum să numesc semnele de circulație la intersecție cu autostrada? Sunt mici in forma de scobitoare, lungi roșu cu alb sunt puse multe una langa alta. Le-am văzut în jocul NFS Carbon cei care au jucat acest joc sigur știți la care semne mă refer, sunt puse înaintea betonului.

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Autostrada nu se intersecteaza cu nimic...

| Nemessys a răspuns:

Cred ca te referi la alea care se pun inaintea caii ferate.

| PetrusEmanuelMihai explică (pentru Nemessys):

Da
Dar nu știu denumirea...

| Nemessys a răspuns (pentru PetrusEmanuelMihai):

Panouri suplimentare pentru trecerea la nivel cu o cale ferata

| SoulReaver a răspuns:

Cred ca se numesc Balize sau ceva de genu.

| Ssssmokin a răspuns:

Https://trinityhighway.com/wp-content/uploads/2018/06/Energite-main.png cred ca te referi la astea. Sunt bariere din plastic cel mai probabil umplute cu nisip. Sunt oarecum asemanatoare cu cele pe care le vezi pe la noi, de le pun pe la santierele de pe marginea drumului: https://images.squarespace-cdn.com/......ll-fencing

| PetrusEmanuelMihai explică (pentru Ssssmokin):

Da si asta ce se pun in fata bordurii de beton dar in fata lor sunt in picioare subtiri ca scobitoareaa una langa alta puse si arata cam asa :
Se pun pe mijlocul carosabilului ca sa desparta pe autostrada partea dreapta de contrasens unde nu exista parapet. sunt mici si se pun... Uite astea ma refer din stanga de masina subtiri Rosu cu Alb
https://http2.mlstatic.com/......2019-F.jpg

| Ssssmokin a răspuns (pentru PetrusEmanuelMihai):

Alea sunt balize normale, dupa cum a spus si SoulReaver. Atata tot ca in joc folosesc un model diferit.