| Aliceeeeeeeeeeeeeeeeee a întrebat:

Buna, TPU! Aveti idee cum se procedeaza pentru a face scoala de soferi si a lua permisul in Bucuresti? Locuiesc aici in chirie si am resedinta din buletinul la alta adresa. Daca aveti recomandari de scoli sunt binevenite de asemenea. Multumesc anticipat! happy

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Intai iti faci mutatia de flotant pe buletin, acolo unde stai cu chirie si apoi te inscrii la examenul auto din Bucuresti.
Pentru asta ai nevoie de propietarul casei care trebuei sa declare pe propria-i raspudnere ca te ia in spatiu, sau daca ai contract legal de inchiriere, mergi cu el la Politie, in original si copie xeroxata.
Daca esti minor, trebuie sa mergi cu un parinte!
Scoala de soferi o alegi sa fie in cartierul unde locuiesti ca nu bate nimeni tot Bucurestiul ca sa faca ore cu tine, asadar, uita-te in sectorul unde locuiesti, ce scoli sunt imprejur.