| Anonim975686 a întrebat:

Vreau sa ma inscriu la scoala de soferi si am cateva intrebari. Daca am resedinta in alta localitate din judet, pot sa ma inscriu cu adresa unde am resedinta? Si permisul se poate ridica de asemenea de pe aceasta adresa sau el este trimis pe adresa din buletin?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este nevoie de o cerere separata, adresa poate fi inscrisa in fisa de scolarizare, pe care ti-o da scoala la terminare si vei depune o copie a vizei de resedinta la dosar, daca vrei sa-ti fie trimis acolo.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Scoala de conducere o poti face oriunde in tara dar examinarea pentru obtinerea permisului se poate sustine doar in judetul unde ai domiciliul sau resedinta (flotant). Permisul se trimite la adresa pe care o indici tu, la domiciliu sau la resedinta.

| Anonim975686 explică (pentru Ioandelasal):

Sa inteleg ca voi completa o cerere in care specific unde doresc sa se trimita permisul?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Anonim975686):

Nu este nevoie de o cerere separata, adresa poate fi inscrisa in fisa de scolarizare, pe care ti-o da scoala la terminare si vei depune o copie a vizei de resedinta la dosar, daca vrei sa-ti fie trimis acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faci școala unde vrei, dar examenele le dai unde ai domiciliul în buletin.
Permisul vine prin poștă unde ai domiciliul sau îl ridici de la ei.