| Elena266231 a întrebat:

azi dimineata am actualizat niste programe din laptop ca asa mi a cerut antivirusul avast,dupa ce am terminat am ramas fara sonor la laptop,merge numai cand il sting si aprind laptopul, merge cam 2 ore si iar se opreste sunetul.Ce sa fac? funda

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Cam ce programe ai instalat?
Incearca asa -> click dreapta pe My Computer -> Properties -> Device manager,(alternativa Start->Run si scrie devmgmt.msc ) click pe -> Sound video and game controllers -> dublu click pe driverul audio -> click pe tabul Driver de sus -> click pe Roll Back Driver (Revenire la driver) -> click OK ->restart pc.

| Elena266231 explică (pentru neluL):

Flash player, internet explorer etc, mi a cerut sa le fac actualizarea.

| neluL a răspuns (pentru Elena266231):

Si a mers cum am zis eu?

| Elena266231 explică (pentru neluL):

Acum nu se mai opreste am inchis laptopul l-am reaprins si nu se mai opreste, mersi mult :*

| neluL a răspuns (pentru Elena266231):

Cu placere! wave bye, bye

5 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Eu nu cred ca cere antivirusul sa actualizezi programele! Ma indoiesc! Reinstaleaza driverele de sunet!