| Voicu_Malina_1999 a întrebat:

Am o problema tehnică. Am un televizor (Horizon) plasmă, si cand îl aprind dupa 10 minute se aude o pocanitura si se opreste sonorul. Iar daca il sting si il aprind merge dar dupa iar se opreste sonorul. Stie cineva de ce?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă ai cunoștințe tehnice (depanare) verifică pe circuitul audio condensatoarele electrolitice. Dacă nu, la service rezolvi

| EneCristian a răspuns:

Din pacate nu stiu nu pot sa il deschid sa vad e clar ca sunt 2 probleme posibile soft sau hardware recomand sa il duci la un reparator.