| Serban_Albu_1994 a întrebat:

Care va fi valoarea peste 5 ani a unui Cielo Executive Euro 3 din 2007 daca acum valoreaza apraoximativ 2000 euro.Ma refer la cat va valora daca e impecabila nu harb.

9 răspunsuri:
| Magnifico a răspuns:

Si eu sunt de parere ca daca vrei sa mai capi de ea o vei da gratis (asta inteleg eu prin 1000 de euro) si stiu ce zic.....numai la afaceri din astea sunt bun, dar pana la urma este un lucru normal, odata cu trecerea anilro scade si pretul masinii.

Sunt si masini carora le scade greu pretul, spre exemplu, un mos de al meu are un Audi A4 Avant din 2011, l-a luat acum 2 ani cu 10.800 de euro si l-am pus acum recent pe internet la vanzare de curiozitate cu 12.000.
Am fost surprins ca am primit o oferta de 11.000 de euro serioasa... tipul si-o dorea mult, vroia sa vina sa o vada si imi dadea mesaje zi de zi daca i-o dau cu 11.000 (cum spuneam cerusem 12.000 pe masina).

Totusi,o masina se poate vinde bine daca are un motor bun si dupa multi ani, motor bun insemnand sa fie la cautare, dar asta depinde de fiecare cumparator in parte, mie spre exemplu imi plac motoarele 1, 9 /2.0 diesel.

| Serban_Albu_1994 explică (pentru Magnifico):

Un amic de al meu a vandut Cielo cu 3000 euro.Niciodata sa nu vinzi un lucru bun pe nimic.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu zic ca va fi sub 1000 euro pentru ca nu va cauta nimeni o masina atat de proasta precum Cielo si mai ales veche de 13 ani

| Serban_Albu_1994 explică (pentru suntserios):

Ce te face pe tine sa declare cielo drept o masina proasta? Al meu are 500.000 km si merge perfect. Abia acum I am segmentat motorul.Dar sunt altele care au si milionul si tot merg.Nu mai vorbi prosti.

| suntserios a răspuns (pentru Serban_Albu_1994):

Are o tehnologie invechita, motoare care consuma enorm, una dintre masinile cu cel mai prost sistem de franare (am condus de vreo 2 ori, nu se compara nici cu loganul din 2007)

| Serban_Albu_1994 explică (pentru suntserios):

Eu am condus si Logan si e vai de capul lui.Cielo e Bugatti pe langa cratita de logan.

| Serban_Albu_1994 explică (pentru suntserios):

Era sa mor odata conducand Loganul lui taicameu. Efectiv nu are stabilitate si nici aspectul nu e stralucit.

| suntserios a răspuns (pentru Serban_Albu_1994):

Ma rog, fiecare cu parerea lui... dar Bugatti le tau abia daca valoreaza acum, avand 8 ani vechime un 1500 - 1800euro (cam asta e pretul la vanzare) asa ca in 5 ani sigur va scadea sub 1000euro, si daca e vb de masina de care zici tu cu 500.000 km atunci ma intreb cine il va mai cumpara.

PS: mai taie din aia 500.000 km, e cam complicat sa pretinzi ca in 8 ani ai facut atat. Asta ar inseamna zi de zi (obligatoriu) sa fi facut ~ 200km, nici daca lucrai ca taximetrist nu faceai km astia in 8 ani

| Serban_Albu_1994 explică (pentru suntserios):

Al meu e din 1999.