| AestheticPerf a întrebat:

Ce pare aveti ce un Audi A3 Sportback 1.4 TFSI Attraction de 125CP. Daca o voi lua o voi folosi mai mult in oras, fara drumuri tare lungi si aici ma refer de 200-300km, probabil voi face un drum o data la 2 sapt sau o data pe luna de vreo 150km. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Intreabarea ta se refera la ce anume? Asa pot sa intreb si eu ce parere de Maserattile pe care vrea sa-l cumpar; dar referitor la ce anume?
Daca te referi ca drumul bazat strict pe oras da orice masina pe benzina este binevenita; nu vreau sa jignesc gratit dar o lege nescrisa spune ca cei care conduc exclusiv in oras sa aleaga o benzinara cei care fac navete lungi, merg pe autostrada des, fac drumuri lungi zilnice sa aleaga diesel, desi la noi toti taranoii ne pufuie in nas cu noxe de diesel ca au luat vechituri din strainatate si vezi domnule ce cool sunt ei. Parerea mea benzina este pentru oras deci ai face o alegere buna. Cat despre acea masina in caz particular nu stiu ce sa-ti zic nu am avut acest model, dar asigura-te ca este in stare ok mecanic, estetic, fara hibe sau bube ascunse! Vezi daca proprietarul este samsar sau nu; eu nu as lua o masina second hand decat de la proprietar nu de la intermediari. Pe de alta parte nici cu asa zisii deleri auto nu imi e rusine multi sunt escroci.

| AestheticPerf explică (pentru Simpatic):

Multumesc mult. Ma refer la consum si la fiabilitate. Dar m-ai ajutat cu raspunsul. Mersi. Si inca ceva, e mult un consum urban de 10, 5l/100km la o masina de 1.8 benzina?

| Simpatic a răspuns (pentru AestheticPerf):

Nu este mult, eu am 2 masini una e 2L turbo si am 12 L.100. pentru acel audi trebuie sa cauti consumul nou introdus de lege si anume standardul WLTP care este mai aproape de adevar!

| AestheticPerf explică (pentru Simpatic):

Am inteles, multumesc enorm.