| AestheticPerf a întrebat:

E ok ca prima masina un Mitsubishi lancer din 2009 de 1.8 Benzina 143CP la un pret aproximativ de 5000-5500euro? Tin sa spun ca nu voi merge cu ea la drumuri lungi ofarte des, si la drumuri lungi ma refer de 200-300km, probabil voi face un drum de 150km aproximativ o data la 2 saptamani sau o data pe luna. Mai dati-mi niste detalii si pareri, va rog frumos. FUNDAbig grinhappy

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Am avut Lancerul cu motor de 1.5 benzina.
E o mașină solida care arata mișto tare, dar fiind o japoneza întreținerea e destul de scumpa. Un schimb de plăcute și discuri fata ma ajungea 1500 RON. Plus consuma destul de mult în oraș. Poate motorul de 1.8 e mai economic.

| AestheticPerf explică (pentru suntserios):

Da. Exact despre Mitsubishi Lancer de 1.8 benzina de 143CP e vorba. Ce pare ai despre el. Ar trebui sa il iau sau imi va parea rau? Eu cred ca nu, adica asa sper daca fac alegerea asta.

| suntserios a răspuns (pentru AestheticPerf):

Masina e fiabila insa nu e chiar cea mai confortabila, eu de aia am si vanduto. Dupa cum spunea, e destul de scumpa la intretinere, asta daca vrei sa ii faci intretinere la reprezentanta.

| AestheticPerf explică (pentru suntserios):

Inteleg. Multumesc mult. Sanatate, numai bine, Doamne ajuta.