| xDanyxDany a întrebat:

cum sa fac brazde cu motocoasa care se poarta pe umar? pun intrebarea asta stupida pentru ca nu pot face brazde cu ea si iarba ramane inprastiata si cand dau inapoi mi se infasoara in jurul lamei si se blocheaza si ca sa evit aceasta infasurare trebuie sa o tin mai sus si atunci nu tai de la pamant si marunteste iarba. P.S. folosesc o lama dreptunghiulara care taie cu marginea ei

Răspuns Câştigător
| basick a răspuns:

Salut in primul rand la o motocoasa trebuie sa ai rabdare pentru a putea face brazada nu trebuie decat sa dai o tura inainte accelerand mai tare iar inapoi atingi putin iarba sa o poti lua cu cea lalata tura si eu am tot o motocoasa si o folosesc de 5 ani si nu e asa de greu sa faci brazada tot ce trebuie e sa dai cu lama una langa alta in al doilea rand e bine sa folosesti un disc ceva de genu abricului dar sunt anume pentru motocoasa eu la a mea am un disc cu videa si taie si copaci grosi k mana in al treilea rand nu trebuie sa o ti chiar asa de sus sub lama aia a ta are ceva rotund cu o piulita o lasi sa stea pe acel rotund. sper ca te-am ajutat cat de cat daca mai ai nelamuriri zi-mi.:d