| Broadband a întrebat:

Care fir taie mai bine iarba cu motocoasa?
mai subtire 2mm sau mai gros 3mm?

8 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Depinde de motocoasa ce fir accepta si de iarba. gazon sau balarii. eu folosesc 2, 4 mm

| Broadband explică (pentru JohnnyBi):

De 2,4mm am avut si nu prea mergea, adica taia greu. incerc cu 2mm sa vad.

| JohnnyBi a răspuns (pentru Broadband):

La ce buruieni nenorocite am eu in curte la 2mm se rupe firul din 2 in 2 metri. de asta am zis. in functie de ce iarba ai si cum poate motocoasa sa taie. daca e facuta pentru 1.6 si 2mm, cu aia poate si taie. daca e facuta pentru 3mm, nu cred ca poate sa taie cu ceva mai mic de 2.4. ai o carte tehnica la jucaria aia pe site-ul producatorului. acolo poti sa vezi ce recomandari fac pentru utilajul respectiv

| Broadband explică (pentru JohnnyBi):

Iarba, gazon prin curte ma refeream. pentru balarii si boscheti pun discu

| JohnnyBi a răspuns (pentru Broadband):

Eh, atunci cred ca si 1.6 ar fi ok. dar cel mai bine compromisul perfect. 2mm

| Jokyo a răspuns:

Ala de 2 mm happy

| BpBycaBestEVer a răspuns:

2mm ..clar

| AndreYStaR a răspuns:

Cel de 2mm ca si eu de acela folosesc la motocoasa...