| DanielDanny a întrebat:

La motocoasa, care din cele 2 lame e buna pentru iarba inalta care are si buruieni mai groase?

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

La motocoasa ce spui,aia se foloseste de fapt pentru a taia iarba,buruieni prin locuri inacesibile unei masini de taiat iarba balarii etc.
Nu te apuci sa dai cu coasa hectare laughing pai te batu sa tai suprafete chiar si de sute de metri patrati.
Pt suprafete se folosesc masini de cosit,iar pe linga gard, pe linga bordura, pietre etc se foloseste acest Trimer, ca de fapt asa se numeste nu coasa, deci scula asta acolo se foloseste.

Dar romanii cum is invatati numa sa se complice baga la greu cu coasa asta laughing e bun ca macara faceti efort, nu va mai ingrasati laughing.

| NLS a răspuns:

Pentru buruieni groase, functioneaza cel mai bine cutitul circular cu dinti.

Pentru iarba inalta,
cutit cu 3 lame sau fir mai rezistent (si mai gros).

Important e ca toate sa fie de firma, altfel necesita schimbare imediata.