| smecheru402 a întrebat:

Buna TPU!
Cum se numesc acele bare telescopice de la usa portbagajului?

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Din cate stiu multe au stabilus scrie pe ele - se fac in Brasov unde e fabrica. Altele sant din china sau alta tara asiatica gen Vietnam. se aseamana intre ele dar nu putem zice ca sant aceleasi

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Tije hidraulice - se folosesc & la usile tip lamborghini care se ridica in sus, uneori capotele de la bmw le au, cine nu pune asa ceva la capota inseamna ca e invechit ca producator

| smecheru402 explică (pentru mgtow):

Sunt universale sau fiecare masina are modelul sau

| smecheru402 explică (pentru mgtow):

Pai am sa pot pune unele de la o masina la alta?

| mgtow a răspuns (pentru smecheru402):

Nu merge asa, trebuie comandat dupa numarul vin pentru masina sau model

| mgtow a răspuns (pentru smecheru402):

Din cate stiu multe au stabilus scrie pe ele - se fac in Brasov unde e fabrica. Altele sant din china sau alta tara asiatica gen Vietnam. se aseamana intre ele dar nu putem zice ca sant aceleasi

| relian a răspuns:

Se numesc asa cum se numesc si cele de la capota masinii, unele masini au exact aceleasi bare ca si la portbagaj, unele au 2, altele au doara 1 singur.
Tehnic au mai multe denumiri,fiecare fabricant,sau vinzator ii zice in felul sau,de regula in Ro amortizor, sau telescop, dar trebuie sa specifici amortizor capota, telescop capota, sau amortizor portbagaj.

In nici un caz nu se spune stabilius, asa cum spune nea caruia i-ai dat cistigator raspunsul. Poate o fi in alta limba dar nu in romana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amortizor portbagaj?