| Aanndrreeii a întrebat:

La rar trebuie cartea masini tradusă?
Multumesc

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Nu, nu este nevoie.
La RAR ai nevoie doar de actele masinii, si de o cerere complectata.
Nu ai nevoie de traduceri sau de contracte de vanzare cumparare.

3 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu, va trebui să mergi și la un birou de traducere, unde să traduci cartea mașinii, contractul de vânzare-cumpărare sau factura obținute in alta limba, in functie de prefectura de care apartii, e posibil să ai nevoie de o traducere legalizată sau de o traducere autorizată. Asta nu ar trebui să-ți răpească mai mult de o oră.

| Aanndrreeii explică (pentru MihaiNicu23):

Cartea masinii este pe numele meu, nu am contract sau factură! Stiu ca la înmatriculare trebuie traduse actele

| Alexandru250201 a răspuns:

De preferabil si ca sa fi tu sigur, da