| Sandor12921 a întrebat:

Ma aflu intr-o mare dilemea, voi ce ati alege BMW Seria 6 2015, BMW seria 7 2015, Mercedes G 2013-2015, Audi a8 2014 sau Audi a7 2014?

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ieri aveai buget de 7000 euro, azi ai ajuns la seria7 si a8?

| Sandor12921 explică (pentru suntserios):

Asta a fost ieri, asta este astazi, maine mai bine.

| bogdanul a răspuns (pentru suntserios):

Cata invidie pe capul tau laughing

| suntserios a răspuns (pentru bogdanul):

Da sunt extrem de invidios... eu nici nu pot sa mint pe net si nici sa ma uit la masini pe care nu mi le permit

| relian a răspuns:

Ce ai enumerat tu aici daca e masina nou eu as alege BMW seria 7. Daca sunt din anii ce iaia aratat ar fi cazu sa iei pe cineva cu tine, dar pe cineva care se pricepe f bine, nu de asta priceputi la toate, masinile astea nu-ti imaginezi cate chestii au pe ele.De la motorase tractorase in usi, in scaune, numa mercedesu ala cred ca are vreo 5 motorase prin usi laughing bmw la fel e jale asta iti zic daca nimeresti una sati manince zilele.Trebuie sa verifici toate butoanele, tot ce misca la masina aia, so scanezi dar undeva la un banc la un service adevarat nu la din aia la coltu strazii.O iei asa usor batraneste laughing si verifici fiecare buton din masina, scaune daca merg, geamuri totu.Acum stii cum este fiecare cu cei place, mie mi-ar placea desi nu as lua bmw seria 7.Am uitat ceva sa te uiti la suspensii sa vezi ce suspensii au pentru ca daca sunt de alea pe aer ai dat de dracu daca se strica o suspensie de aia e peste 5 mii de euro una laughing asa ca masinile astea trebuie verificate f atent.Ar mai fi o alta chestie sa cunosti istoria acelei masini,cati proripetari a avut etc,sau sa o iei direct de la proprietar,caz in care vei sti ca el a fost singurul proprietar,Dar astfel de chestii nu stiu, masinile astea nu le ia asa oricine, in general sunt cumparate de oameni cu bani si din astia care nu omoara masinile, care au grija de ele.O alta chestie sa nu fi fost cumva ajunse pe mina arabilor sau indienilor, ca ala esti, nu stiu ce le fac oamenii astia la msini dar le pun cruce laughing Acum cand ai spus seria 6 sau 7 cred ca te-ai referit la limuzine nu la SUV sau X -uri cum e la bmv ca una sunt X-urile alta sunt seria 6, 7 etc.Zic pentru ca vad la mercedes ai bagat ceva G ala e SUV.O alta chestie de stiut este ca sedanurile sau limuzinele ori cum le mai numesc oamenii sunt mai superioare SUV-urilor, de aia si costa mai mult un sedan decat un suv. Oricum eu nu as lua G ala nicicum, ala e paguba la casa omului laughing e ditai hudubaia de masina, consuma de te rupe.BMW este bmw nu doara ca ii zice bmw ci este de f buna calitate, mai ales seria 7.Audi sunt si alea bune acum depinde si de preturi, de cati km au si in ce stare se prezinta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Audi a7

| DavidoffUser a răspuns:

Lamborghini Aventador SV.
Intreaba-l pe tac-tu ca el ti-o plateste.

| Sandor12921 explică:

Va rog, daca puteti argumenta alegerea, multumesc!

| Andreea0007 a răspuns:

As alege un matiz

| Vali_Ilie_2003 a răspuns:

Daca vrei viteza ia bmw.
Daca vrei comfort ia mercedes
Daca le vrei pe amandoua ia Audi