| RadukxD a întrebat:

am si eu o intrebare...
Un Mercedes Benz GLA200 4MATIC CDI 2014 decembrie- pretul ei a fost. nu mai stiu exact, pentru ca nu este a mea, este a unui prieten si este interesat de asa ceva: aproximativ 40-42.000 euro (masina a fost noua, cumparata de la reprezentanta. as putea spune ca este 80% echipata cu optionalele disponibile. foarte putine nedetinute, este neavariata, 10.000 km), cu ce alta masina ar putea fi data la schimb, chiar si cu o diferenta de bani. Ar merita pentru un Range Rover Evoque / BMW Seria 5-6-7 sau Audi A5-6-7 S5... Toate avand ca an de fabricatie 2013-2014-2015... Astept sa aflu cu ce s-ar merita un schimb. si cam care ar putea fi posibile. Multumesc! Funda celui mai complex raspuns.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce ar da cineva la schimbi o masina premium nou nouta? Nu are logica

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Oamenii care isi permit astfel de masini de noi, nu umbla cu schimburi, cum facem noi, astia cu butoaie sub 2000e, pe care oricum nu le detinem legal.
Eu cel putin n-as da masina pe care o cunosc de noua, pentru una folosita de altcineva.
Dintre modelele spuse de tine, Range Rover imi sunt cele mai simpatice.