| TheStranger7 a întrebat:

Buna TPU.
Ma gandesc sa cumpar un Audi TT(8J) 1.8 160 de cai sau modelul 2.0 TDI daca e mai convenabil.
Vreau sa stiu ce probleme comune are, cat costa sa o rulezi in Romania, consumul etc.
Funda!

1 răspuns:
| mgtow a răspuns:

1. SUPORTUL SUSPENSIEI FATA Mizeria poate patrunde in interior, determinand aparitia zgomotelor.

2. PUNTE FATA foarte fiabila, cu foarte putine probleme. Doar burdufurile se uzeaza.

3. SPALATORUL DE PARBRIZ are frecvent scurgeri, din cauza fisurilor care apar la inghet.

4. CABLAJUL USII SOFERULUI se poate sectiona sau se oxideaza conectorul principal.

5. BRATUL PUNTII SPATE  se rupe adesea, ceea ce produce zgomote neplacute.

6. RUGINA LA IMBINARI este rara, dar nu este un subiect inexistent pentru TT.

7. AMORTIZORUL HAYONULUI iese din imbinare, afectand vopseaua si nervii pasagerilor.

8. MECANISMUL ELERONULUI se blocheaza adesea sau rugineste. Putin ulei nu  strica.