| BuzduganDinu a întrebat:

Buna TPU.

Mi-am instalat Counter Strike si mi-am facut un server dupa un tutorial, totul merge perfect dar stiti sa imi ziceti va rog cum sa imi dau Admin?
Dau Fundita!

Răspuns Câştigător
| NoGooDy a răspuns:

Dacă ai modulul de administrare AMX MOD X, atunci:
1) Intri în dosarul serverului tău (numit „HLDS"; aşa cred, eu am să-l numesc aşa) Intrii în „HLDS\cstrike\addons\amxmodx\config"
2) Caută acolo users.ini. Îl deschizi, adaugi o linie nouă în fişier de genul: "Nume" "Parola" "Accesele" "Account flags"
Ex: "
SnOw" "1234" "abcdefghijklmnopqrstu" "ab"

Notă: Asigură-te că nu pui nimic în faţa acestei linii, deoarece orice semn care este pus în faţă poate face ca modul Amx Mod X să nu citească adminul pentru că adăugarea unor linii, spre exemplu, de // face ca textul să fie un comentariu, o explicaţie, şi, astfel, nu este citit ca o comandă, ca un cvar, ca o chestie funcţională în joc. Mai asigură-te că pui în ghilimele aceste valori: nume, parolă, accese, flag accounts. Şi asta contează!

2 răspunsuri:
| simiiii a răspuns:

Heii! pai intra in cstrike si vezi ca trebuie sa fie un folder "amx modx" cam asa se numeste dka nu reusesti cauta pe net cum poti sa te faci admin pe serverul tau` puuup sper ca te-am ajutat kiss

| fanJBfan a răspuns:

Bagi la nume : admin si la parola : parola