| ASMA14 a întrebat:

Buna tpu.Pe 3 ianuarie am orasul, iar pe 4 ianuarie imi expira cazierul. Daca din cauza conditiilor meteo ma amana si imi expira cazierul trebuie sa astept alte 4 luni pana ma programeaza?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este doar o problema foarte mica si simplu de rezolvat: te duci si obtii un certificat de cazier judiciar inainte de 3 ianuarie si, daca esti amanata, il vei depune la dosar. Daca nu ai cazier valabil nu te primeste la proba practica.

| ASMA14 explică (pentru Ioandelasal):

Si il pot atasa direct la dosar fara a mai merge la Serviciul Dosare Auto?

| Ioandelasal a răspuns (pentru ASMA14):

Sigur ca il poti, dosarul este la tine.

| ASMA14 explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc mult de tot!

6 răspunsuri:
| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Nu băga in seamă primul răspuns... Problema ta se rezolva simplu : Te duci si scoti un cazieri înainte sa expire cel pe care il ai si cu cel nou te duci la probă. Baftă la oras si atenție că nu-i asa greu.

| ASMA14 explică:

Nu iti vad rostul aici!