| AlexAL275 a întrebat:

Bună TPU! Voi când ridicați pedala de ambreiaj țineți tot piciorul în aer sau sprijiniți călcâiul pe covor ridicând și piciorul?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Il pui in stanga pe podea dupa ce ai ridicat pedala de ambreiaj. Trebuie sa simti asta, nu sa stai cu piciorul incordat.

| sierra1 a răspuns:

E irelevant, totul depinde de ce picior ai, de grosimea covoroșului montat, de inălțimea/poziția pedalei

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cred ca tot piciorul in aer. E cursa prea lunga ca sa sprijin calcaiul intr-un punct.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Hmm, deci nu cred ca m-am gandit vreodata la intrebarea asta laughing

Nici nu cred ca am observat, probabil o sa incerc maine dimineata. Dar cred ca il ridic cu totul uneori, sau asa mi-ar parea mai logic, nu stiu daca unghiul imi permite sa misc doar din incheietura, in cazul ambreajului.
Sau poate difera de la masina la masina.

| Frank51 a răspuns:

Am obiceiul prost să-l țin în aer dar încep să mă obisnuiesc să iau piciorul de tot și îl pun în stânga jos.

| VoidEternal a răspuns:

Piciorul cu totul. Daca il tii doar cu vârful, risti să îți scape pedala in funcție de cât de dură e.