| Adriaw48 a întrebat:

De ce imi ramane pedala de ambreiaj blocată la jumatate?
Cand bag piciorul sub ea revine la loc, sare brusc ca si cum ar tine ceva...Chitul de ambreiaj a fost schimbat inclusiv lichidul de frână

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Probabil arcul de la pedala a cedat, sau pompa de ambreiaj.
Mergi la mecanic... A 10-a oara pe anul asta, presupun.
Das auto!

| Adriaw48 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Stai linistit ca nu e a 10 a oara.Nu am mai avut probleme

| CristianCRS a răspuns:

Specifica si tu despre ce vorbesti, auto/moto, firma, model, an. Nu sunt toate la fel. dar din ce descrii daca ai schimbat kitul de ambreiaj, problema pare a fi ori pompa de ambreiaj ori cilindrul receptor care pierde lichid si nu mai are presiune. Verifica nivelul lichidului de frana daca a scazut sigur asta e problema.

| just1puya a răspuns:

Ai golf 5, sau ceva de la vag 2.0 tdi?

| Adriaw48 explică (pentru just1puya):

Volkswagen pasat b6 2.0 un ax