| AndreiAndrei221 a întrebat:

Buna TPU!
Vreau sa imi cumpar o mazda 6 prima masina, ce motorizari imi recomandati? Anul intre 2003-2007

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu recomand. Au tabla de rahat. Multe piese în comun cu Ford Mondeo, dar la o calitate inferioară.
Cumpără Ford, mai bine.
Mondeo 1.8 TDCI sau Focus tdci.

Răspuns utilizator avertizat
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Sincer, nu e cea mai reusita masina. am citit pe internet de problemele cu rugina si faptul ca motoarele diesel is proaste. nu am crezut pana si-o luat un amic asa masina. i-o picat turbina, injectoarele, pompa de apa, etc. Numa probleme are. Personal as evita Mazda 6 diesel cu orice pret, si in general mazda 6. Daca chiar vrei ia benzina 1.8 sau 2.0. Daca totusi vrei diesel atunci du-te pe ceva cu un motor mai fiabil.