| IulianOvidiu a întrebat:

Am o mica problema la un A4 B6 1.9TDI, am schimbat termostatul si senzorul de temperatura (originale amandoua) dar temperatura motorului in continuare sta undeva intre 65-70 de grade. Verificat pe tester masina nu are nicio eroare, ma puteti ajuta cu cateva sfaturi despre ce as mai putea verifica si eventual schimba?

2 răspunsuri:
| 4ndr33y a răspuns:

Sa nu cumva sa aiba 2 termostate cum au alte modele. Vezi ca daca tii ventilatia pe cald la treapta 4, pierzi din caldura mai ales daca e frig afara.

| IulianOvidiu explică (pentru 4ndr33y):

Masina are climatronic si sta in general pe 22-23 de grade, doar la viteza mare mai pierd din caldura, dar in rest nu, iar din cate stiu nu cred sa fie 2 termostate, dar o sa caut totusi. Multumesc de idee