| anonim_4396 a întrebat:

Cine s-a pregătit pentru sala la examenul auto? De unde ați facut chestionare pe langa site-ul de pe DRPCIV? Unde se gasesc toate întrebările legate de infracționalități si mecanica? Multumesc!

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Invata foarte bine Legislatia Rutiera, din scoarta in scoarta, ca sa stii sa raspunzi la chestionare.
Evident ca toate intrebarile si raspusnurile le gasesti in Legislatia Rutiera!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Am facut doar pe DRPCIV, si la scoala de soferi.

| NLS a răspuns:

Manualul de legislatie din anul curent sau mai nou decat ultimele modificari, o carte cu chestionare, si simulare examen de pe DRPCIV - asta am folosit, si am luat sala de fiecare data (prima data 24, a doua oara 23, a treia oara 25 puncte. )
Ca mi-a murit motorul primele 2 dati e alta poveste.

| aimullah123 a răspuns:

Pe langa DRPCIV iti recomand si http://www.scoalarutiera.ro/

| Atim a răspuns:

Eu făceam chestionare le faceam pe scoalarutiera. Sunt foarte bune. Imi place ca explica tot. Adica, daca faci un chestionar și greșești, la final nu iti spune doar ca ai greșit, ci si de ce ai gresit si explica cu diverse articole din lege si filmulețe cum e corect si de ce. Eu chestionare am făcut numai acolo si am luat sala din prima. Mult succes!

| Globalul a răspuns:

Buna! Deci sfatul meu este sa citești prima data cartea apoi sa faci chestionare zilnic de pe DRPCIV! La examen îți v a pică fix aceleași întrebări! Multă bafta!?