| andrei1111234 a întrebat:

Salutare, am inceput sa fac chestionare auto de pe site-ul DRPCIV 2018, am facut in ultimele 2 zile aproape 12 chestionare si le-am luat cu 23, 24 din 26 de puncte. Intrebarea mea este daca intrebarile de pe site-ul mai sus mentionat le voi intalni si la examenul teoretic (sala) sau imi pierd timpul degeaba pe astfel de intrebari.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Trebuie sa faci destul de multe chestionare ca sa ai sansa sa le intalnesti la examenul teoretic pentru permis.

| dannyel86 a răspuns:

Salut!
Banuiesc ca politica a ramas aceeasi, chiar daca eu am incercat sa obtin permisul auto in anii trecuti.
Am sustinut sala in Iasi si am avut surpriza sa constat ca intrebarile, raspunsurile si grafica erau identice cu ceea ce se vede pe site-ul e-drpciv.ro.
Nu e de mirare ca am luat sala cu punctaj maxim (am repetat chestionarele, dar am avut noroc ca intrebarile despre partea mecanica si sanctiuni au mai putine).
Daca stapanesti chestionarele si obtii constant punctaj de trecere, nu ai de ce sa eziti sa sustii proba oficiala, pentru a te pregati ulterior pentru traseu (la oras am picat, prin urmare nu detin permis auto).

| Sima_Marian_1988 a răspuns:

Toate intrebarile de la examenul oficial le gasesti pe www.scoalarutiera.ro

Toate întrebările care îți pot cădea la sală se găsesc pe Școala Rutieră, în pasul 3 "Mediu de învățare".

Urmează toți cei 4 pași de învățare, cel mai important este pasul 3 (Mediu de învățare) unde întrebările sunt explicate audio-video, iar la sală să te duci atunci când faci toate cele 45 de chestionare cu 25-26 de puncte, de preferat 26.

| Piticot666 a răspuns:

Chestionarele exact de la politie le gasesti pe https://learn.driveschool.ro
eu asa am luat sala...sunt identice cu cele de la politie. Bafta