| FORMULADTI a întrebat:

Buna tuturor, dc cind pornesc din loc cu scuTerul ma zguduie. adica se zguduie motorul pina cind ridica peste 4000 de rotatii si apoi dispare zgomotu... zguduie inferna, tremuri tot pe el..de la ce poate fi problema. tin sa mentionez ca doar cind pornesc din loc este problema... mersi mult. funda

Răspuns Câştigător
| KaPy2 a răspuns:

Poi eu cred ca ai joc la ambielaj,sau s-a stricat un rument sau amundoi rumenti,cand il pornesti vibreaza tare,se aude toate carenele vibrand, altceva nu cred ca este, du-te la mecanic sa nu iti strice setu, semeringur si altecelewinking, funda?

3 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Probabil s-a dus ambreiajul. Așa se întâmplă dacă este suprasolicitat.

| gabyS98 a răspuns:

Iti spun sa nu mai mergi mult el si sa te duci la un mecanic

| deyuionut a răspuns:

Is crapate bilele din variator.winking