| denys11 a întrebat:

Am spalat de curind motorul la mercedes sprinter 310 tdi si de atunci mu functioneaza bine turbina, parca se ineaca. se ridica doar la 2500 rotatii si nu stiu care ar fi problema

1 răspuns:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Asta nu cred sa fie de la spalat fiindca turbina este perfect capsulata ca sa nu piarta presiune! Imposibil sa fi intrat apa. Cel mai sigur este un senzor ars si nu sare de 2500 de ture sau altceva de la masina. Daca nu sare de 2500 de ture eu tind sa cred ca este ambreajul si a fost o simpla coincidenta ca s-a dus chiar cand ai spalat masina!