| Erosdani a întrebat:

Doresc sa imi achizitionez un Audi A6 motorizare 2.0 TDI intre 2005-2008 full extra. Ce sfaturi imi puteti da? Ce coduri de motor respectiv ce an de fabricatie nu au probleme? Manual sau Multitronic. Rog raspunsuri pertinente. Nu fac liniute.

4 răspunsuri:
| FPI a răspuns:

Pacat ca pe modelul asta nu mai s-a pus si 1.9 pentru ca sunt mult mai fiabile ca si 2.0, la 2.0 stiu ca la un cod de motor sunt mari probleme cu injectoarele happy

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cel mai bun sfat pe care til pot da este sa alegi una din 2007-2008 inmatriculata sa nu mai platesti taxa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îmi pare rău că nu te pot ajuta.
Încercă să postezi aceste întrebări pe un forum specializat autoturismelor (aici forum.softpedia.com/forum/106-auto sau aici www.supercars.ro/forum). Succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.clubaudi.ro/audi-a6-c6-2004-2011/

Ai acolo si sectiunea ''consiliere achizitie'' si mai afli cate ceva despre care ar trebui sa te orientezi.
Multitronic la noi in tara nu prea recomanda lumea din cauza ca nu prea avem specialisti care sa se ocupe de cutia aia. Nu oricine se risca sa iti schimbe uleiul / filtrele, dar daca gasesti pe cineva priceput, atunci nu e bai.