| Ilascualex98 a întrebat:

Salut tuturor, vreau sa achizitionez un audi a3 din 2007 2. 0TDI 125kw (170 cp ) din fabrica cod motor BMN si din cate am citit pe internet acest tip de motorizare nu sunt asa de reusite..as avea nevoie de cateva raspunsuri, sfaturi despre acest tip de motor..multumesc pentru timpul acordat!

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Pentru inceput asigura-te ca injectoarele sunt schimbate cu unele BOSCH, si respectiv, verifica, repara pompa de ulei, in rest, mare atentie cand schimbi distributia sa fie sincronizata bine.
Inafara de asta, da-i ca merge, cel putin pana se infunda filtrul de particule.