| PringAloe a întrebat:

Buna tuturor, e normal ca o masina sa trepideze la rece? (masina nu are nici 80k km, cumparata de mine noua, are cutie automata, atunci cand las frana masina pleaca singura si in momentul in care las frana si o las pe ea sa plece trepideaza putin la inceput, cand se incalzeste la 90/95grade am testat si nu mai face asta.

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Verificati suporti de la motor si tobe, mai poate sa fie si de la volanta

| Digikey a răspuns:

Stiu pe cineva cu un Tiguan nou 1.5 Tsi care la 1000km a inceput sa vibreze.Inca nu i-au dat de cap.I-au schimbat cu chiu cu vai volanta, i-au pus ultima versiune de soft, si acum cred ca se rezolva in tribunal.