| MrBogdan23 a întrebat:

Salutari, Am un Audi A4 B8 2008 cu, cutie automata in 8 trepte. In Rampa imi moare motorul daca nu o turez foarte mult, normal, ar trebui sa plece singura, ma ajuta si pe mine cineva cu un raspuns?

2 răspunsuri:
| carevaescu a răspuns:

In loc sa o pui pe D incearca S.

Poti regla relantiul. Dar m-ar mira sa fie cauza.

Eu am avut o problema cu cutia de viteze DSG ca uneori intra in a 2a aproape instant si daca nu era incalzit motorul, murea. Posibil sa fie o problema similara.
Asa ca incearca sa vezi daca moare cand o pui pe manual si o lasi in a 1a.

| MrBogdan23 explică (pentru carevaescu):

Si daca nu moare pe manual si doar pe D? Ce e de facut?