| CristiB93 a întrebat:

Ce parere aveti despre masinile Renaul Laguna 2 model din 2003 la second hand, se merita sa cumperi, sunt fiabile?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Piese nu ma apuc sa le cumpar de la Renault ca nu are sens.
Pivoti sau bucse doar lemforder sau trw.
Discuri de frana doar brembo sau trw, etc.
Probabil ca in reprezentanta au preturi pentru extraterestri dar cele de la magazinele auto sunt ok.Se gasesc si chinezarii la 2 lei gen globalparts sau altele dar nu se merita.

9 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Eu zic ca merita, dar ai grija sa fie totul in regula la ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt masini ok.Motorul de 2.2 (2003)dti este bestial.Are 16 supape, consuma putin si este foarte silentios.
Am facut cu el peste 450.000 si nu papa gram de ulei.Am si avut grija de el cu ulei bun la 15.000.
Gasesti piese peste tot si ieftine.
Am tras de ea fara sa o menajez si merge perfect.
Are turbina originala din fabrica si trage bine.
O laguna 2 bate orice masina nemteasca la toate capitolele oricand la paritate de pret bineinteles.

| CristiB93 explică (pentru anonim_4396):

Ai zis piese ieftine? Dar eu am auzit ca piesele la renault sunt cele mai scumpe dintre toate marcile.

| anonim_4396 a răspuns (pentru CristiB93):

Piese nu ma apuc sa le cumpar de la Renault ca nu are sens.
Pivoti sau bucse doar lemforder sau trw.
Discuri de frana doar brembo sau trw, etc.
Probabil ca in reprezentanta au preturi pentru extraterestri dar cele de la magazinele auto sunt ok.Se gasesc si chinezarii la 2 lei gen globalparts sau altele dar nu se merita.

| abcde12345 a răspuns:

Fiind la mana a doua, dupa parerea mea conteaza foarte mult cum a intretinut-o primul proprietar happy

| Robo97 a răspuns:

Sfatul meu daca ai putea sa mai maresti putin bugetul ar fi sa iti cumperi un opel cu motor de 1.4 gen astra. Sunt foarte fiabile si asta ti'o spun din propria experienta. Cat despre renault nu e o firma buna de masini, Renault=Dacie au aceiasi motorizare doar aspectul difera. VW sunt masini foarte bune, dar piesele la "motorina" sunt si ele foarte scumpe fata de masinile pe benzina care sunt mai ieftine. Concluzie: Mai strange ceva bani si cumpara'ti ceva pe benzina gen opel, chevrolet care sunt foarte fiabile.

| adilan a răspuns:

Depinde de capacitatea motorului. Cati bani costa masina asta? Mai bine ti-ai lua VW sunt mult mai fiabile

| CristiB93 explică (pentru adilan):

2000 de euro costa masina

| 0wN a răspuns:

Depinde..Laguna II cu motor de 2.2 DCI, sunt cele mai bune din modelu laguna 2.Deci...tu decizi

| CristiB93 explică (pentru 0wN):

Da,dar eu eram nesigur la pretul asta de 2000, sa fie asa de buna?