| andreeadeea92 a întrebat:

Vreau cateva pareri in urmatoarea chestie: am avut accident de masina toata fata masinii s-a distrus in fine noi nu am patit nimic.Am comandat piesele si caroseria la mana a doua de pe internet de la un parc de masini dar care e la vreo 500km de orasul meu(precizez ca am luat de acolo deoarece nu se prea gasesc masina e destul de rara si ma costa o caruta de bani daca le luam noi).Azi a ajuns coletul la service am platit suma si cand am deschis ghici ce, lipsea o piesa importanta pe care eu de fapt am platit-o, plus ca alta era defecta, unele zgariate.etc.Practic eu nu am nicio dovada ca am luat de acolo doar chitanta de la colet l-am sunat pe cel de la parcul auto si m-a repezit ca sa il sun luni ca acum e weekend.Intrebarea e urmatoarea: Ce mai pot face sa-l conving sa-mi trimita piesele lipsa sau cum pot face sa-mi recuperez macar banii? e asa aiurea situatia vreau raspunsuri urgente le multumesc celor care isi dau cu parerea

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sărut mîna pot să î ți spun Andreea? Deci să revenim la subiect, faptul că acel bărbat s a purtat urît cu tine la telefon este clar, și a dat seama că te a păcălit, cine a făcut inițial comanda tu s au prietenul sau soțul tău, fiindcă dacă ai făcut o tu ăla care ți a luat comanda și a bătut joc de tine, ce a zis el: E lasă că fata asta nu stie ce piese trebuie să îi vină, și chiar dacă î ți dă seama o repezim că e weekend, și luni ori î ți răspunde el ori dă pe altul la telefon și nu m ai recunoaște nici unul nimic, dar tu nu îi suna, mergi acolo luni dacă poți, însoțită de un bărbat, ca el să rezolve situația, și dacă cel care ți a răspuns urît continuă și luni pe același ton, merge ți amîndoi la poliție depui plîngere, și la opc, poate îl cumințesc ăștia cu ceva amenzi. Sper că te am putut ajuta cumva, î mi pare rău de situație, sînt bani aruncați ți alergătură e la ăștia să ți faci dreptate. Succes mult dragă Andreea, trăim în românia din păcate și asta ne ocupă tot timpul, vorba lui Mircea Bdea.Astept noutăți de la tine, să văd cum ai rezolvat problema.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Scuză mi te rog greșelile de ortografie, m am grăbit. Succes mult și sănătate multă dragă Andreea, și crede mă i mi pare rău că treci prin așaceva.

| andreeadeea92 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu..nu am vorbit eu cu el.a vorbit prietenul meu si mecanicul si chiar s-au tinut de capul lui sa ii tot repede sa fie bune sa nu fie indoite, zgariate etc.e un citroen c4

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru andreeadeea92):

Sărut mîna dar pînă la urmă s a rezolvat problema? Ti au venit piesele?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce marcă e mașina?