| Bianca_Katana_1995 a întrebat:

Vreau sa fac lampile de stop sa mearga,nu sunt legate bine, am un golf 3 din 94 motor 1.4 ABD si as vrea sa stiu culorile firelor de intrare si iesire de la lampile spate, stopurile arata cam asa http://imageshack.com/a/img844/4548/jsbj.jpg,si vreau sa stiu culorile firelor care vin legate la soclu de la faruri, ma poate ajuta careva?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ar insemna sa faci o magarie romaneasca legand firele la faruri, ele trebuie sa aiba niste mufe care intra in faruri, daca nu au compatibilitate duci masina la un electromecanic sa remedieze problema

| Bianca_Katana_1995 explică (pentru mgtow):

Deci pe partea stanga merge lampa de frana,iar pe dreapta nu, din partea stanga nu sunt trase firele bine pe dreapta, am verificat are masa, dar nu sunt puse bine firele in conectori, de aia as vrea sa stiu semnificatia culorilor firelor care merg la stop.

| mgtow a răspuns (pentru Bianca_Katana_1995):

Trebe sa se puna bine firele si legat in capat la conector cum se cuvine nu iti baga mana tu lasa un profesionist sa o faca

| Bianca_Katana_1995 explică:

Pai firele pe partea stanga sunt legate bine, doar ca firele ce sunt trase pe partea dreapta nu coincid si nu se aprinde lampa de frana... stie cineva culorile de la ele? o schema electrica?