| EmyMartin94 a întrebat:

Vreau sa fiu direct si concret. Am un Golf 4 si s-a dus chiuloasa. Un tachet a fot facut praf si din cauza asta axul cu came si chiuloasa nu mai se poate face nimic cu ea. Intrebarea mea este...sa pun alt motor pe ea al meu avand 340.000 km reali sau sa cumpar chiloara cu ax? Sincer acest motot simteam ca e putin obosit. Probleme la turbina...si dereglari de relanti. Chiar nu stiu ce sa fac. Am gasit un motor ASV la 350euro. Astept pareri.

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Tu trebuie sa pui un motor identic cu ce ai nu alt model de motor, deci ai grija ce faci sau ce cumperi.Nu te apuci sa pui un motor de la alt model, deci tot un motor ca si ala cel aia.Sau daca merge si un alt motor mai mare sau ce motorizari sau pus pe sasiu ala, trebuie sa vezi daca se potriveste cu transmisia, deci daca schimbi un motor trebuie sa ai in vedere si lucru asta altfel nu stiu cum va fi.

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Nu-i mai cumpara chiuloasa, schimba-i motorul, nu faci economii prea mari cumparandu-i doar chiuloasa, pret chiuloasa (aprximativ 200 euro+manopera montaj ), timpul. N-ar strica si o revizie generala la turbina, parerea mea sau un kit de reparatie turbina sau una la mana a doua!
https://www.pieseauto.ro/......82416.html