| Adi36346346 a întrebat:

Salut. La un golf 5 dacă turbina nu funcționează corespunzător, nu face presiune cat trebuie, sau are joc axul sau etc...ar trebui sa apară pe tester la o diagnoza cu vcds?
La relanti între 2500-3000 rtpm, se auzea un scârțâit, in mers nu se aud nimic. Mă gândesc să nu fie axul de la turbina

Răspuns Câştigător
| GangstaRap92 a răspuns:

Problemele de natura mecanica nu o sa apara niciodata pe tester... apar doar erori care tin de senzori. turbina fluiera daca e pe duca sau pierde ulei...joc in ax iti dai seama daca are doar daca scoti furtunul care duce din filtrul de aer in turbina si bagi 2 degete sa verifici jocul

2 răspunsuri:
| denisTiky a răspuns:

Si la al meu e o problema la turbina, nu face suficienta presiune, dar nu se aude niciun scartait. La service mi au spus ca trebuie sa o dea jos sa vada daca o schimba cu alta sau e de reparat ceva la ea. Inca nu am dus o sa o fac, deci nu stiu sa ti spun exact care a fost problema.

| Georgequattro a răspuns:

Eu am probleme si nu imi apare nimic pe tester, trebuie reconditionata, recomand AVD Turbo