| nanosecunda a întrebat:

Buna, vreau sa ii cumpar surorii mele un Player nou pentru masina (Opel Vectra B 1995) deoarece vechiul player Kenwood fura curent de la baterie si de 6 luni isi foloseste masina ascultand muzica de pe telefon. Sistemul audio este stock, insa nu stiu cati W are fiecare satelit. Bugetul meu este de ~500 RON si preferabil ar fi ca playerul sa aiba o conexiune Bluetooth (daca poate prelua si apeluri ar fi perfect, dar nu necesar). Va intreb pe voi deoarece nu stiu cum functioneaza output la un player si daca am nevoie de un amplificator?

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Am inteles! Multumesc pentru explicatii, atunci cumpăra i alt player nou nouț. Succes.

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Decit sa dai niste bani sa schimbi playerul, mai bine duce masina in servis sa vada cauza reală de ce fură kenwood curent, si daca schimbi playerul Kenwood care este o marca destul de bună, cu ceva ce sigur este o chinezarie ca acum numai gasesti tu scule adevarate, si tot la fel face va fura sau consuma curent, ce ai rezolvat? Nimic, bani aruncati degeaba, asa mai repede o ajuti sa îi rezolve un electrician auto priceput cauza, si vei sti e de la playerul kenwood cauza sau bateria este veche si trebuie o baterie nouă.

| nanosecunda explică (pentru CristiDinBucuresti):

Playerul a fost verificat si el fura curent, a schimbat 2 baterii pana a gasit cauza, de cand l-a deconectat nu a mai folosit cablurile sa porneasca masina. Stiu ca Kenwood este o marca buna insa este foarte invechit, nu are Bluetooth, nu are USB nu are nici macar AUX-in si din ceva motiv nu sunt compatibile MP3-urile care le pui in bricheta (a incercat 5 modele diferite). La acest Kenwood singuru mod in care poti asculta muzica ta este sa ai un CD audio (20 piese max/CD) care le pui intr-o cutie din portbagajul masinii, daca vrei in timp ce conduci sa asculti o populara sa zicem si nu ai deja un CD cu populara in cutia din spate, trebuie sa opresti, sa scoti ce este in portbagaj si dupa sa te intinzi dupa cutia aia sa pui un CD nou. Nu e deloc practic, de asta vreau sa-i cumpar un player cu Bluetooth deoarece toate melodiile care le asculta ii sunt pe telefon deja.

| nanosecunda explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am hotărât pentru un Sony. Nu știam dacă contează amplificarea internă, dar am căutat câteva forumuri si am aflat ca nu contează sistemul audio fiind stock.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru nanosecunda):

Am inteles! Multumesc pentru explicatii, atunci cumpăra i alt player nou nouț. Succes.