| DannY09145 a întrebat:

Bună! Vreau sa pun o întrebare mai neobișnuită, am un Nissan navara d22 din anul 2005 as vrea sa știu cât consuma cuplat 4x4 low la o turație minima.

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Vrei sa stim noi cat consuma masina ta?
Cu 4x4 pe low nu poti face drumuri lungi, cedeaza transmisia repede. La off-road nu am auzit pe nimeni sa-si calculeze consumul, ca se sta mult cu motorul pornit pe loc, se merge incet, sunt portiuni in care poti ramane intepenit...
Faci plinul la plecare si dupa 3-4 iesiri iti faci o idee despre consum, raportat la distanta traseelor sau durata lor.

| DannY09145 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

O am de puțin timp și am zis ca dau de cineva mai experimentat care are măcar l200, ford rangers etc. Deoarece au motoare asemănătoare

| DannY09145 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Eu ma refer la mers încet pentru o panata unde nu este nevoi de blana ști navara nu e o mașină de off road prea agresiv