| terry11 a întrebat:

Buna ziua!
am 17 ani si 10 luni si vreau sa cumpar o motocicleta in urmatoarele saptamani
care ar fi cea mai simpla metoda sa o inmatriculez rapid?
m-am gandit sa o trec pe numele tatalui meu pentru a avea avantaj de timp la numere rosii si rar iar dupa sa o trec de pe numele lui pe numele meu, ar fi aceasta varianta optima?
multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| RadioEREVAN a răspuns:

Pe batranu, normal. Va trebui prezentata la RAR, apoi inmatriculata. Cum pentru inmatriculare iti trebuie RCA, o sa fie mai ieftin pe el decat pe tine. Restul taxelor raman la fel, nu depind de varsta.

| terry11 explică (pentru RadioEREVAN):

Am inteles, multumesc

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu zis ca o lasi pe el si gata, nu te deranjeaza cu nimic ca e pe numele lui. O sa fie si RCA mai ieftin

| terry11 explică (pentru suntserios):

Am inteles, multumesc mult