| FlaviuselFlaviusel a întrebat:

Am o intrebare:
Tata si-a cumparat o masina din Germania si are numere rosii de Germania cu rosu in partea dreapta, adica acolo unde scrie cand expira placutele e cu rosu ci nu cu galben. Si as vrea sa stiu daca putem iesi cu masina din tara si sa mergem prin Europa. Multumesc

1 răspuns:
| OldSoul a răspuns:

Da, de ce nu ai putea?
Acum ceva ani mi-am cumparat o masina adusa din Germania tot cu acest gen de numere, daca respectivul a putut iesi din Germania si sa o aduca pana in Romania, voi de ce nu ati putea?
Acum desigur, sa ai actele valabile si taxele platite.