| lady_6820 a întrebat:

Buna am si eu o intrebare mi-am cumparat o masina din austria si nu mai are numere adica verificare si ca sa o pot aduce in tara mi trebuie numere de germania pentru 3 zile si de unde pot face rost funda

6 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Numai remorcată sau pusă pe un mijloc de transport mai mare.
Fără verificarea tehnică nu poţi face nimic, nu poţi primi număr de ţol.
Nu înţeleg de ce ai nevoie de numere nemţeşti dacă maşina e din Austria.

| lady_6820 explică (pentru Arthur):

Pai ca sa o aduc in tara?

| Arthur a răspuns:

Dacă a fost cumpărată din Austria, ai nevoie de numere de Austria. Dacă maşina a fost radiată sau are expirată verificarea tehnică este mai simplu financiar şi cum vrei tu să o aduci tractată.

| lady_6820 explică (pentru Arthur):

Pentru ca eu vreau personal sa o conduc pana in tara si nu stiu de unde sa fac rost de numere zoll?

| Arthur a răspuns:

Ai aici toate variantele : http://www.automobile.com.ro/masini_UE.php.
După mine cea mai simplă variantă e cea cu numere de [ ţol ] ( zoll ).

| BebeStrumf a răspuns:

Xoxo am intrebat pe taticulove struck si a avut aceeasi parere ca si lui @Arthurhappy
@lady, ia ca de bun raspunsul lui @Arthurwinking