| DaniBrasoveanu a întrebat:

Am achizitionat recent o masina din Germania, pe numele meu ( Contract de Vanzare-cumparare, talon /brief mic, cartea masinii/brief mare ). Cum pot sa o vand tatalui meu in Romania. Pentru o inmatriculare Permanenta sau Provizorie(Numere Rosii)? Trebuie bagata de mine la Administratia Fiscala (ANAF) si dupa scoasa si vanduta lui? Cum se procedeaza? Multumesc Frumos!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

O inmatriculezi pe tine si apoi o poti vinde.
Exista si o solutie pentru ca tatal tau sa poata circula cu ea fara nici o problema, respectiv il poti trece si pe el pe certificatul de inmatriculare.