| ImGone a întrebat:

Am o masina cu numere de Germania valabile, doar asigurarea mi-a expirat. Masina nu este trecuta pe numele meu. Cum as putea sa-i fac asigurare in Romania? Am inteles ca se poate face si e valabila doar pe teritoriul Romaniei.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Asigurare in Romania, pe timpul cat esti aici, se poate face dar numai proprietarul o poate face.

| Maioru a răspuns:

Poti sa faci asigurare doar in Germania chiar daca nu este pe numele tau, in Romania daca o faci nu este valabila. Daca vei circula asa sigur vei fi amendat.Cei de la asigurari fac asigurarea ca sa-ti ia banii si atat, Nu este valabila.Ai grija deci...

| Roman_Florinel_1956 a răspuns:

Trimeti prin cineva datele si banii in Germania si faci o noua asigurare asa am facut si eu