| anonim_4396 a întrebat:

Bună ziua, Am o mașină în Germania care este înscrisă pe numele meu, îmi poate spune cineva va rog dacă se poate transcrie pe România? Dar tot pe numele meu, dacă da. Îmi puteți spune cum este posibil sa fac asta?

4 răspunsuri:
| adryang78 a răspuns:

Scoți numere roșii, închei o asigurare în vederea înmatriculării și o treci prin RAR. Sunt primii pași.
De la RAR vei primi cartea de identitate a mașinii, o dovadă ca să poți circula etc. O înscrii la Primărie, de unde îți vor elibera un act, apoi aduni toate actele și mergi s-o înmatriculezi la DRPCIV.

| anonim_4396 explică (pentru adryang78):

Și înainte de toate astea, trebuie sa o radiez de pe Germania? Ca mașina este deja înscrisă pe numele meu doar ca este înscrisă în Germania, iar eu vreau sa fie pe România

| adryang78 a răspuns (pentru anonim_4396):

Hmmm, bună întrebare. Îmi pare rău, asta nu știu. Poți afla DRPCIV sau la un parc auto care se ocupă cu mașini second de peste graniță.