| nllbia99 a întrebat:

(poate am greșit categoria, sau poate nu)
Am o întrebare dacă ma puteți ajuta cu niște păreri.
Eu lucrez în Germania de 2 ani și a-și vrea sa îmi iau mașina din țară care este înscrisă pe numele tatălui meu și sa circul în Germania ( München) un unchi de al meu mi-a zis va pot circula cu ea în Germania cu numere românești și asigurare tot din România, dar numai ce trebuie sa plătesc la stat impozitul pe mașină. Se poate acest lucru? Pentru ca aici în Germania asigurarea pentru mașină este foarte scumpa pe an, vreau sa specific ca am 22 de ani. Aștept niște răspunsuri dacă doriți sa ma ajutați. Va doresc o zi buna!

1 răspuns:
| mgtow a răspuns:

Poti dar daca te opreste bag sau polizei le zici ca esti turist si nu le arati actele ca esti rezident in D altfel te pot amenda pentru ca nu ai inmatriculat masina la ei neplatind taxele aferente