| oviivan a întrebat:

am o motocicleta Aprilia Leonardo de 125ccm si am următoarea problema. Am cumparat o baterie noua varta de 12Ah, iar după 2 saptamani am gasit bateria descărcată complet. Am încercat să o încarc la loc si nu se mai încarcă bateria. Este moartă. Am pus alta baterie pe el si am constatat că releul se supra incalzeste, l am schimbat cu altul si si celalalt la fel de tare se incalzeste. Ce probleme poate avea?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ai un scurt circuit undeva, identifică-l (cu un aparat de măsură)

| oviivan explică (pentru sierra1):

Posibil sa fie in scurt magnetoul?

| sierra1 a răspuns (pentru oviivan):

Nu ne dăm cu părerea, pot fi multe. ia aparatul si testează