| Dolnilaoa a întrebat:

Buna ziua!
Am o nelamurite.
Astazi am iesit dintr-o parcare cu masina, am senzatia ca am atins masina parcata. Dar nu s-a auzit nimic, nu s-a simtit nimic. Am si senzori de parcare.
Un sofer astepta sa parcheze in locul meu.
Daca aș fi atins cealalta masina, fara sa imi dau seama si am plecat.
Ce consecinte ar putea avea acest incident?

Răspuns Câştigător
| RKBlue a răspuns:

Daca atingeai cealalta masina, cel mai probabil ca acel sofer ti-ar fi facut vreun semn.
Dar daca nu ti-a facut, senzorii nu au facut nimic, nu s-a auzit niciun zgomot si nici nu ai simtit vreun impact, sansele sunt mai mici de 5%.
Nu cred ca ai de ce sa iti faci griji.

| Dolnilaoa explică (pentru RKBlue):

Daca,s-a intamplat in orice caz, exista sanse la suspendarea permisului? Sau doar amenda contravenționala si puncte de penalizare?

| RKBlue a răspuns (pentru Dolnilaoa):

Sansele sunt minime.
Daca nu ti-a inregistrat cineva numarul(si chiar ma indoiesc) nu patesti nimic.
Oricum, nimeni nu isi face atata treaba daca cineva i-a zgariat masina(dar nu prea cred ca ai atins-o.De multe ori, din masina, lucrurile de afara par mai apropiate)

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sant soferi care nu zic nimic daca atingi alte masini de fel se simte cand accidentezi alt obstacol

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai nu te ai uitat si tu la masina sa vezi daca ai ceva urme?

| sierra1 a răspuns:

Care incident că n-ai făcut nimic!

| christall a răspuns:

Cum adica am senzatia? Simti daca o atingi.