| PringAloe a întrebat:

Avem urmatoarea intamplare, o masina merge pe banda 2, pe 1 banda sunt parcari laterale, conducatorul auto care merge pe banda 2 vrea sa parcheze pe banda 1 fix dupa o masina care este deja parcata insa el nu semnalizeaza dreapta, iar masina dupa care voia sa parcheze iese din parcare si il tamponeaza pe soferul care voia sa parcheze, lateral, soferul care era parchat deja pe banda 1 sustine ca el nu este vinovat deoarece soferul de pe banda 2 nu a semnalizat intentia de a parca, iar soferul care voia sa parcheze sustine ca el nu este vinovat din cauza faptului ca soferul parchat nu a acordat prioritatea la iesirea din parcare, care este vinovat?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ala care pleca de pe loc e obligat sa dea prioritate la tot ce merge. E irelevant ca semnalizeaza sau nu

| Brizbriz a răspuns (pentru suntserios):

Dap, asa e, inclusiv la trotinete, am trecut pe langa unul care iesea din parcare si cand m-a vazut s-a opritwinking

1 răspuns: