| Girly97 a întrebat:

Voi ce faceți când vedeți un șofer începător care are nevoie de ajutor cu parcarea de exemplu și observați că nu reușește să parcheze? Îi furați locul de parcare?

17 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce as face asta?

| Cosmin86 a răspuns:

De obicei ma dau jos si-l ghidez.

| Girly97 explică (pentru Cosmin86):

Foarte frumos! Am văzut cu ochii mei șoferi experimentați care se apropiau de șoferii începători ca să le fure locul de parcare.

| carevaescu a răspuns (pentru Girly97):

Se apropiau din alte motive.

Nu am vazut niciodata sa se intample ce iti imaginezi tu ca ar fi intentia experimentatilor care se apropiau de soferul incepator.

Nu zic ca nu se intampla ca cineva sa fure un loc cuiva (nu conteaza experienta), dar e extrem rar deoarece se lasa cu scandal si nimanui nu-i trebuie. Mie personal mi s-a intamplat o de doua ori in ultimii 10 ani, si na, i-am "convins" sa-si ceara scuze si sa elibereze locul.

| Frank51 a răspuns (pentru Cosmin86):

Și dacă nu se dă nimeni jos să-l ghideze câte zile lucrătoare blochează circulația?

| carevaescu a răspuns (pentru Frank51):

Nu am vazut sa se întâmple un blocaj de lunga durata din pricina. Daca dureaza prea mult, ori se ofera cineva, ori se simte incepatorul (uneori ajutat de claxonatul agresiv) si renunta la locul de parcare.

| Frank51 a răspuns (pentru carevaescu):

Întrebarea este pentru Cosmin86

| carevaescu a răspuns (pentru Frank51):

Asa e in orice forum public

¯\_(ツ)_/¯

| Frank51 a răspuns (pentru carevaescu):

Așa e când duci lipsă de atenție mai degrabă. Eu am inițiat o discuție cu X, nu am nicio treabă cu Y.

| carevaescu a răspuns (pentru Frank51):

Scuza-ma pe mine. ¯\_(ツ)_/¯

El la randul lui ducea o conversație cu op.

Logica

| Frank51 a răspuns (pentru carevaescu):

Te scuz. Și eu sunt mai enervant uneori... Dar chiar am vrut să aud opinia lui asta e problema.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Frank51):

Dumnezeu cu mila... eu am zis doar ce fac eu in situatii de genul.

| VoidEternal a răspuns:

Am un cofraj de oua maturate, special pregatit in cotiera pentru situatii de genul. laughing

Glumesc, trec mai departe daca am loc.

| carevaescu a răspuns:

Nu laughing

| MiruD a răspuns:

Si noi am fost la fel la început, deci nu.
Nu cred ca a știut cineva din prima sa faca asta.
Eventual, m-as da jos să-l ghidez si sa il ajut.

| 120bulevard a răspuns:

Stai departe de colac

| RosaliaOriginala a răspuns:

Un sofer incepator nu ar trebui sa aiba probleme cu parcarea, instructorul te invata parcarea cu fata, spatele si pe laterala